Zpět na: Francie
PDFTisk

PAŘÍŽ - prodloužený víkend

Prodloužený víkend v tomto šarmantním městě na Seině je možné využít jak k tradičnímu poznávání historických památek města, tak ke kulturnímu vyžití, zhlédnutí sportovního utkání nebo nákupům. Pokud se chcete vyhnout davovému šílenství u profláknutých památek, vyhněte se tomu. V Paříži stačí jen být. Projít se bulváry, sednout si do první brasserie na rohu ulice, dát si kávu a pozorovat cvrkot … K příjemnějšímu způsobu poznávání lze využít pohodlnou turistickou (hop-on, hop-off) loď, která má zastávky podél břehů Seiny. Můžete vystoupit, chvíli se porozhlédnout, prohlédnout si památku, počkat na další loď a zase nastoupit. Náš tip pro výlet mimo Paříž je zámek Vaux-le-Vicomte. Tento pozoruhodný zámek ze 17. Století může být alternativou k výletu do Versailles. Není sice tak monumentální, nicméně od května do října každou sobotu je možné zde absolvovat večerní prohlídku za osvětlení 2.000 svíček (Candlelight evenings). Dalším naším tipem je muzeum Louvre. Ne, nepomátli jsme se na rozumu. Doporučujeme jej navštívit i přes každodenní kilometrové fronty před vchodem. Vyhněte se však obrovskému hroznu lidí okolo Mony Lisy. My jsme se soustředili například na sekci Mezopotámie nebo Etrusků. Na rozdíl od Egyptské sekce nebo Římské sekce byly prázdné a my jsme si mohli v klidu prohlédnout všechny exponáty z Babylonu či Etrurie.
Popis produktu

 

Pokud chcete poznat město ve 3 dnech, doporučujeme následující itinerář:

1. Den: PRAHA – PAŘÍŽ

Odlet z Prahy do Paříže. Po příletu transfer do hotelu, ubytování a nocleh.

2. Den: PAŘÍŽ

Snídaně. Celodenní prohlídka města. Začínáme Louvrem. Zde doporučujeme strávit dopoledne prohlídkou uměleckých a historických děl. Poté může následovat oběd v restauraci nebo piknikový oběd v parku. Odpoledne doporučujeme procházkou od Louvre nádherným parkem projít k Place de la Concorde (náměstí Svornosti), kde se nachází obelisk z jediného kusu kamene, původem z Luxoru, věnovaný egyptskou vládou Francii. Odtud pak pokračujeme pořád rovně přes Champs Elysées až k Vítěznému oblouku. Zde je možnost vystoupit na oblouk a podívat se na centrum města z výšky. Od Vítězného oblouku pak můžete pokračovat buď metrem, nebo pěšky k Eiffelově věži. Na věž můžeme vystoupat pěšky (do druhého patra) nebo vystát frontu, vyjet výtahem a podívat se na město z ptačí perspektivy. V závislosti na počasí a době návštěvy je možné také posedět v parku pod věží a vyčkat zde do setmění. Po setmění se věž rozsvítí a okolo ní vysedávají turisté i místní, místo nabízí velmi živou atmosféru. Návrat do hotelu metrem, které jezdí zhruba do půlnoci. Nocleh v Paříži.

3. Den: PAŘÍŽ

Snídaně. Celodenní prohlídka města. Dopoledne můžete věnovat například návštěvě slavné katedrály Notre Dame. Po příjemně stráveném dopoledni a obědu v některé z místních brasserií je vhodné navštívit například Pantheon, který se nachází asi 850 metrů od katedrály, Lucemburské zahrady a kostel St. Sulpice známý z románu Dana Browna Šifra mistra Leonarda. Nocleh v Paříži. 

4. Den: PAŘÍŽ

Snídaně. Celodenní prohlídka města. Dopoledne zamiřte například na slavný hřbitov Pere Lachaise, kde odpočívají například Oscar Wilde, Moliére, Voltaire, Champolion, Edith Piaf nebo Jim Morrison. Vzhledem k rozloze hřbitova doporučujeme u vchodu vyzvednout mapu. Odpoledne věnujte části Montmartre – metrem se dostanete ke kabaretu Moulin Rouge, odkud pěšky vystoupáte uličkami plnými kaváren a obchůdků místních umělců až na samotný vrcholek kopce. Zde doporučujeme prohlídku kostela Sacré Coeur s možností vystoupat až na vrcholek kopule. Odtud je nádherný výhled na celou Paříž. Nocleh v Paříži. 

5. Den: PAŘÍŽ – PRAHA

Snídaně. V závislosti na vybraném letu transfer na letiště a odlet do Prahy. 

 

 


  

Úroveň ubytování / cena od

Počet nocí

Dospělý ve dvoulůžkovém pokoji Příplatek za jednolůžkový pokoj
3* 4 10.800 Kč 7.300 Kč
4* 4 13.800 Kč 9.800 Kč
5* 4 19.800 Kč 15.300 Kč

 

Cena zahrnuje:

-          Letenku na trase Praha (Vídeň, Mnichov) – Paříž – Praha

-          Letištní transfer

-          4x ubytování se snídaní v hotelu dle výběru

-          Pojištění CK proti úpadku

 

Nezahrnuje:

-          Cestovní pojištění

-          Položky neuvedené výše

 


 

Lido – výborná večeře a přestavení ve světoznámém kabaretu, více info na http://www.lido.fr/

Menu Soiree Etoile, cena 165,- EUR (PO-ČT) nebo 185,- EUR / osoba (PÁ-SO)

Menu Champs Elysees, cena 195,- EUR (PO-ČT) nebo 215,- EUR / osoba (PÁ-SO)

Menu Triomphe, cena 300,- EUR

Na vyžádání také zajistíme jiný kabaret, například Moulin Rouge nebo Le Crazy Horse.

Fakultativních výletů je v Paříži nepřeberné množství, nejlepším způsobem, jak poznat město, je projít si jej individuálně. Doprava po městě je nejlevnější, nejrychlejší a nejjednodušší metrem.

Z fakultativních výletů doporučujeme například výlet do Versailles. Polodenní výlet začíná cca v 8.45, je veden v angličtině, francouzštině, španělštině, italštině nebo němčině. Cena je 100,- EUR / osoba.

Konkrétní nabídku fakultativních výletů zpracujeme na vyžádání.