Evropa

PDFTisk

LONDÝN - prodloužený víkend

Prodloužený víkend v tomto hektickém městě na Temži je možné strávit mnoha způsoby. Pokud Vás unavuje chození po památkách a stání v dlouhých frontách u pokladen, pojměte to po svém. Milovníci moderní architektury a míst se zvláštním kouzlem jistě ocení část Londýna zvanou Docklands. Jak už sám název napovídá, jedná se o původní doky na Temži. Oblast nicméně objevili developeři, kteří zde postavili mnoho futuristických staveb a vytvořili tak čtvrť s unikátní atmosférou. Další možností je například návštěva fotbalového nebo ragbyového utkání. Ragby je zde sportem číslo jedna a je stále na vzestupu. Utkání místního klubu tak jistě ocení i ti, kteří nejsou zrovna odborníky na tento drsný, ale krásný sport. I ti, kteří nehovoří zrovna plynnou angličtinou, mohou jít na muzikálové představení ve West Endu. Pokud si vyberete nějaké notoricky známé téma (Pomáda, Mamma Mia, Dirty Dancing apod.), určitě se obejdete i bez znalosti jazyka. A pokud máte více času a chcete vypadnout z rušného města, vydejte se například do Brightonu, Bathu nebo Stonehenge. Pro dámy je tu pak Oxford Street a množství obchodních domů a výprodejových akcí.
Popis produktu

Popis zájezdu

 

Pokud chcete poznat město ve 3 dnech, doporučujeme následující itinerář:

1. Den: PRAHA – LONDÝN

Odlet z Prahy do Londýna. Po příletu transfer do hotelu, ubytování a nocleh.

2. Den: LONDÝN

Snídaně. Celodenní prohlídka města. Začínáme prohlídkou Westminster Abbey. Zde v opatství tradičně probíhaly korunovace, svatby královské rodiny, je zde místo odpočinku králů a významných osobností Velké Británie. Po prohlídce katedrály můžete procházkou přes krásný park St. James projít až k Buckinghamskému paláci, který je londýnským sídlem královské rodiny, místem, kde se přijímají zahraniční delegace a konají se zde další významné akce, pořádané dvorem. V létě bývá pro veřejnost přístupné západní křídlo paláce. Od paláce můžete pokračovat přes Park Lane na Oxford Street, která je nejvhodnějším místem pro nákupy v místních obchodních domech. Na večeři doporučujeme zajít do jedné z mnoha čínských restaurací v okolí Leicester square. Nocleh v Londýně.

3. Den: LONDÝN

Snídaně. Celodenní prohlídka města. Dopoledne můžete věnovat například procházce od Houses of Parliament ulicí Whitehall k Muzeu Kavalerie, kde můžete shlédnout dopolední střídání jízdních stráží. Odpoledne si zajeďte metrem k Toweru. V této středověké pevnosti najdete stálou expozici korunovačních klenotů nebo historických zbraní. Hned vedle Toweru si můžete prohlédnout most Tower Bridge. Navečer pak může následovat návštěva West Endu a divadelního představení jednoho z muzikálů, které se zde hrají. Nocleh v Londýně.

4. Den: LONDÝN

Snídaně. Celodenní prohlídka města. Dopoledne zamiřte například ke slavné katedrále St. Pauls Cathedral, navržené světoznámým architektem Christopherem Wrenem. Zde se vdávala princezna Diana. Od katedrály se přes most Millennium Bridge dostanete na protější břeh řeky, kde se nachází The Globe Theatre – přesná replika renesančního divadla, kde se hrály Shakespearovy hry. V divadle je možné absolvovat průvodcovanou prohlídku v angličtině. V divadle je umístěna stálá expozice divadelních kostýmů a dalších rekvizit. Odpoledne můžete změnit charakter poznávání města a zaměřit se na sport. V nabídce je například stadion Stamford Bridge, tedy stadion fotbalového klubu Chelsea. Nocleh v Londýně.

5. Den: LONDÝN – PRAHA

Snídaně. V závislosti na vybraném letu transfer na letiště a odlet do Prahy.

 

Fakultativních výletů je v Londýně nepřeberné množství. Nejlepším způsobem, jak poznat město, je projít si jej individuálně. Doprava po městě je nejlevnější, nejrychlejší a nejjednodušší metrem.

Konkrétní nabídku fakultativních výletů zpracujeme na vyžádání.

Termíny a ceny

 

 

Celoročně / úroveň ubytování

Počet dní/nocí

Dospělý ve dvoulůžkovém pokoji Příplatek za jednolůžkový pokoj
4* 4 9.800 Kč 3.800 Kč
5* 4 10.800 Kč 4.800 Kč

Cena zahrnuje

-          Letenku na trase Praha (Vídeň, Mnichov) – Londýn – Praha

-          Letištní transfer

-          4x ubytování v hotelu 4* nebo 5*

-          Pojištění CK proti úpadku

Nezahrnuje:

-          Cestovní pojištění

-          Položky neuvedené výše

Jsme na