Evropa

PDFTisk

ISTANBUL - prodloužený víkend

Istanbul je město, které má tisíciletou historii. Jeho památky pocházejí z mnoha různých období a jsou úžasné. Pokud přeci jen nepatříte mezi milovníky „starého kamení“, můžete návštěvu Istanbulu pojmout trošku jinak. Například hrou golfu na náročném, ale krásném hřišti Klassis nedaleko města. Po vyčerpávajícím dni venku si můžete dát chutnou večeři v restauraci, která se nachází ve věži Maiden´s Tower uprostřed Bosporu (rezervace nutná). Možné je také zkusit relaxaci v některém z tradičních hammámů nebo večeři s folklorním představením (břišní tanec, tančící derviši apod.). Oblíbený je výlet na Princovy ostrovy, což je skupinka ostrovů na dohled od města, kam byli v minulosti za Byzantinců i Osmanů posíláni do vyhnanství mladší konkurenční princové vládnoucího rodu. V současné době zde sídlí bohatí Turci. Panuje zde poklidná atmosféra, nejsou zde téměř žádná auta, k přemisťování se zde využívají hlavně povozy tažené koňmi nebo jízdní kola.
Popis produktu

Popis zájezdu

 

Pokud chcete poznat město ve 3 dnech, doporučujeme následující itinerář:

1. Den: PRAHA – ISTANBUL

Odlet z Prahy a přílet do Istanbulu. Transfer do hotelu, ubytování a nocleh.

2. Den: ISTANBUL

Snídaně. Celodenní prohlídka města. Doporučujeme začít prohlídkou chrámu Hagia Sophia (Chrám Boží Moudrosti). Chrám stojí na místě původního pohanského svatostánku, později (360 n.l.) zde byla postavena raně křesťanská bazilika. Po jejím vyhoření (404 n.l. během nepokojů za císaře Arcadia), zde císař Justinián v letech 532 – 537 n.l. nechal vybudovat tento Byzantský zázrak – mistrovskou stavbu, která hluboce ovlivnila vývoj křesťanské i islámské architektury. Poslední ortodoxní bohoslužba se v chrámu sloužila přesně 28.května 1453. Jen o pár hodin později Konstantinopole po obléhání padla do rukou osmanských Turků. Císař Mehmed II. Dobyvatel však výslovně zakázal vyplenění chrámu. Svěřil jej do rukou svého nejnadanějšího architekta – Sinana Paši, který důsledně odstranil všechny křesťanské symboly, nechal přistavět 4 minarety a z chrám Boží Moudrosti se na zhruba 500 let stala mešita. Po obědě v některé z mnoha místních jídelen doporučujeme pokračovat prohlídkou nedaleké Modré mešity, Jerebatanské cisterny a Hippodromu. Návrat do hotelu a nocleh v Istanbulu.

3. Den: ISTANBUL

Snídaně. Celodenní prohlídka města. Doporučujeme začít návštěvou paláce Topkapi Saray. Pokyn k výstavbě tohoto výstavného paláce dal v roce 1459 císař Mehmed II. Dobyvatel. Palác sloužil jako oficiální rezidence osmanských sultánů, a to až do roku 1853 kdy byl na břehu Bosporu postaven palác Dolmabahce, moderní sídlo v evropském stylu. Doporučujeme za příplatek absolvovat průvodcovanou prohlídku harému, tedy soukromých místností sultánovy rodiny. Harém sestává ze 400 místností, které obývala matka sultána (Valide Sultan), jeho manželky, konkubíny, jejich děti a otroci. Po obědě v některé z místních jídelen můžete navštívit například Archeologické muzeum a Grand Bazaar, tedy krytý bazar s více než 4.000 krámky nabízejícímu nejrůznější zboží. Návrat do hotelu a nocleh v Istanbulu.

4. Den: ISTANBUL

Snídaně. Celodenní prohlídka města. Dnes můžete navštívit palác Dolmabahce na břehu Bosporu, tedy moderní sídlo osmanských sultánů, který byl postaven v 19. Století v evropském stylu. Po obědě v některé z místních jídelen můžete navštívit Galatskou věž ze 14. Století (Galatasaray) a projít se evropskou částí města s její tepnou Istiklal Caddesi, která končí na náměstí Taksim. V této moderní části města se nachází mnoho barů, restaurací a obchodních domů. Návrat do hotelu, nocleh v Istanbulu.

5. Den: ISTANBUL – PRAHA

Ceny

 

Snídaně. Transfer na letiště a odlet do Prahy.

Celoročně / úroveň ubytování 

Počet nocí

Dospělý ve dvoulůžkovém pokoji Příplatek za jednolůžkový pokoj
4* 4 9.800 Kč 4.800 Kč
5* 4 10.800 Kč 5.800 Kč

Cena zahrnuje

-          Letenku na trase Praha (Vídeň, Mnichov) – Istanbul – Praha

-          Letištní transfer

-          4x ubytování v hotelu 4* nebo 5*

-          Pojištění CK proti úpadku

 

Nezahrnuje:

-          Cestovní pojištění

-          Položky neuvedené výše

 

Jsme na