Evropa

PDFTisk

BARCELONA - prodloužený víkend

Ve městě je spousta památek například z období gotiky nebo renesance, celosvětově jej však proslavila až velmi originální architektura Antoni Gaudího z období secese. Má to však jeden nepříjemný následek – u Gaudího památek se shlukují davy a fronty zde dosahují závratných délek. Málokdo už však ocení, že zde například působil i Picasso. Můžete se tedy třeba podívat do Picassova muzea, poté zkusit ochutnávky španělských a katalánských vín, večer se podívat ke zpívající fontáně a zajít na představení flamenca. V okolí Barcelony je také několik výborných golfových hřišť. Barcelona leží na pláži, do jejíž bezprostřední blízkosti se dostanete pohodlně metrem. Pokud se tedy do města dostanete v letním období, můžete s sebou do kufru přibalit plavky a den strávit u moře. Pokud sem zavítáte mimo koupací sezonu, můžete pro změnu zkusit in-line bruslení po nábřežní promenádě. Za návštěvu také stojí zábavní park s restauracemi a chrámem Temple de Sagrat Cor (tedy Chrám svatého srdce) na vrcholku Tibidabo. Celou Barcelonu odtud budete mít jako na dlani. Jestli patříte mezi fotbalové fanoušky FC Barcelona, nenechejte si ujít prohlídku stadionu Camp Nou. Pokud budete mít večer dostatek odvahy, zkuste se podívat do čtvrti El Raval – tedy temné čtvrti, kterou místní nazývají Barri xinés (Čínská čtvrť). Kromě Číňanů jsou zde hojně zastoupeny také jiné národnosti, např. Pákistánci, Indové, Rumuni .. a v nočních hodinách tu kvete prostituce. Spousta mladých jezdí do Barcelony prostě jen „zapařit“ do jednoho ze stovek nejrůznějších klubů. Barcelona se pravidelně umisťuje na předních pozicích v žebříčcích oblíbenosti města pro život nebo v žebříčcích kvality života. Je to také tím, že město je velmi liberální a tolerantní, co se týče jak národnostních menšin, tak menšin s odlišnou sexuální orientací. Atmosféra města je tak tedy do slova a do písmene pohodová.
Popis produktu

Popis zájezdu

 

Pokud chcete poznat město ve 3 dnech, doporučujeme následující itinerář:

1. Den: PRAHA – BARCELONA

Odlet z Prahy do Barcelony. Po příletu transfer do hotelu, ubytování a nocleh. 

2. Den: BARCELONA

Snídaně. Celodenní prohlídka města. Tento den věnujeme modernismu, tedy zejména mistrovským dílům Antoni Gaudího. Začít můžeme dopoledne jeho jedinečným chrámem Sagrada Familia. Kromě prohlídky známých fasád zvenčí doporučujeme také prohlídku uvnitř. Součástí stálé expozice jsou totiž také Gaudího plány a návrhy, ze kterých porozumíme jeho inspiraci přírodou a pochopíme, jak geniální tento architekt vlastně byl. Můžeme také vystoupat na některou z věží a podívat se na město z výšky cca 60-ti metrů. Dále doporučujeme navštívit další světoznámé stavby La Pedrera (Casa Milà) nebo Casa Batlló. Po pozdním obědě si můžeme zajet odpočinout do parku Güell, který je situovaný na svahu hory Turó del Carmel, obráceném směrem k moři. Návrat do hotelu, nocleh v Barceloně. 

3. Den: BARCELONA

Snídaně. Celodenní prohlídka města. Dopoledne se zaměříme na gotickou část města. Můžeme začít návštěvou katedrály Svaté Marie (Basílica Santa Maria del Mar), která je postavena ve stylu katalánské gotiky. Dále nesmíte minout gotickou katedrálu Svaté Eulálie, jejíž stavba započala ve 13. století. Svatá Eulálie patří mezi patronky Barcelony. Byla to dívka, která byla ve svých 12-ti letech umučena za vlády císaře Diokleciána, který krvavě pronásledoval křesťany. Podle pověsti se dívka po své smrti převtělila do bílé husy. Proto na dvoře katedrály můžete spatřit hejno třinácti hus. Za návštěvu stojí také náměstí Placa Nova, což je místo, kde původně vzniklo staré město Barsino, nebo Placa Reial, nádherné náměstí lemované palmami a podloubím, kde se skrývají mnohé restaurace a kluby. Po obědě se můžete projít po rušné tepně Barcelony, třídě La Rambla. V těsné blízkosti narazíte na tržnici La Boquería, jejíž návštěva je zážitkem pro všechny milovníky středomořských i jiných pochutin. Na závěr dne zamiřte do Museu Maritim (tedy Námořního muzea) kde se nachází expozice všeho, co má něco společného s mořem a mořeplavectvím – tedy repliky lodí, staré námořní mapy, první potápěčské skafandry atd. Návrat do hotelu, nocleh v Barceloně. 

4. Den: BARCELONA – MONTSERRAT

Snídaně. Ačkoli památky a zajímavá místa v Barceloně jsme ještě nevyčerpali, doporučujeme dnes opustit město a zamířit do pohoří Montserrat, které se nachází asi 40 km západně od Barcelony. Podle legendy zde v roce 880 došlo k mariánskému zjevení, kdy pastýři viděli z nebe sestupovat k zemi světlo, doprovázené melodií. Následně byla v jedné jeskyni objevena svatá socha. Na úbočí masivu vznikl v 11. století benediktinský klášter Montserrat zasvěcený Panně Marii Montserratské, jejíž socha Černá Madonna z Montserrat se zde nachází. Stal se jedním z nejposvátnějších míst Katalánska a slavným poutním místem. Po prohlídce kláštera je možné vystoupat na nejvyšší horu Montserratu San Jeroni, která je vysoká 1236 metrů nad mořem. Návrat do Barcelony v pozdních odpoledních hodinách. Nocleh v Barceloně. 

5. Den: BARCELONA – PRAHA

Snídaně. Transfer na letiště a odlet do Prahy.

Ceny

 

Úroveň ubytování / cena od

Počet nocí

Dospělý ve dvoulůžkovém pokoji Příplatek za jednolůžkový pokoj
3* 4 9.800 Kč 4.800 Kč
4* 4 10.800 Kč 5.800 Kč
5* 4 14.800 Kč 9.800 Kč

Cena zahrnuje

-          Letenku na trase Praha (Vídeň, Mnichov) – Barcelona – Praha

-          Letištní transfer

-          4x ubytování se snídaní v hotelu dle výběru

-          Cestovní pojištění

-          Pojištění CK proti úpadku

 

Nezahrnuje:

-          Položky neuvedené výše

 

Jsme na