Evropa

PDFTisk

LISABON - prodloužený víkend

Pokud chcete zažít Lisabon tak trochu jinak než je běžné při prohlídkách měst, doporučujeme využít místních prostředků hromadné dopravy. Pověstná tramvaj č. 28 projíždí těmi nejzajímavějšími částmi města. Určitě nevynechejte jednu ze tří lanovek (Elevador da Bica, Elevador da Glória a Elevador da Lavra) a také se svezte výtahem Elevador de Santa Justa. Pokud si přivstanete, vyhnete se každodenním frontám. Pokud zatoužíte po kousku zeleně, vyhledejte některý z městských parků. Z vrcholku parku Eduardo VII., který je největším parkem ve městě, se vám naskytne nádherná vyhlídka na celý park, řeku Tejo a Avenidu de Liberdade. Nakonec můžete zamířit do Parku národů (Parque das Nações), který vznikl u příležitosti výstavy Expo ´98 a jehož stavby jsou inspirovány mořem. Nákupní středisko Vasco da Gama má tvar plachty, stejně jako 145 metrů vysoká věž s restaurací nahoře. Nesmíte vynechat Lisabonské Oceanárium v blízkosti nákupního centra, které patří k největším na světě. V okolí Lisabonu se nachází množství výborných golfových hřišť, proto pokud jste golfovými nadšenci, rádi pro Vás na některém z nich zarezervujeme tee time. Jeden večer musíte nutně strávit v jedné z malých restaurací ve čtvrti Alfama, kde se večer zpívá tradiční Fado – portugalský hudební styl, vyznačující se nostalgickou a melancholickou náladou.
Popis produktu

Program zájezdu

 

Pokud chcete poznat město ve 3 dnech, doporučujeme následující itinerář.

 

1. den: PRAHA – LISABON

Odlet z Prahy a přílet do Lisabonu. Transfer do hotelu, ubytování a nocleh.

 

2. Den: LISABON

Snídaně. Celodenní prohlídka města. Doporučujeme začít návštěvou přístavní čtvrti Belém. Přístavní čtvrť je místem, odkud vyráželi mořeplavci na svoje objevitelské výpravy. Na jejich počest zde byl postaven Památník objevitelů, tedy památník ve tvaru karavely, na kterém stojí přes 30 postav z portugalských dějin, v čele s Jindřichem Mořeplavcem. Velká kamenná mapa na tomto památníku zobrazuje trasy cest těchto objevitelů. Další zastávkou je Belémská věž (Torre de Belém), postavená v manuelském slohu. Původně stála tato strážní věž na ostrově a jejím úkolem bylo chránit ústí řeky Tejo před nepřátelskými loděmi. Za krále Manuela sloužilo sklepení jako vězení. Vyhlídka z věže určitě stojí za vidění. Poté si prohlédneme monumentální klášter Mosteiro dos Jerónimos, který je nádhernou ukázkou manuelismu, tedy slohu, který se stal populárním za krále Manuela I. Objevují se v něm dekorativní prvky v námořním stylu, vytesané do fasády a zdí kláštera, tedy například kotvy či smotaná lana apod. Klášter jak jedna z mála budov jako zázrakem přežil zemětřesení v roce 1755, které téměř srovnalo město se zemí. V jeho zdech se nachází hrobka mořeplavce Vasco da Gama, na jehož počest byl klášter postaven po jeho návratu z úspěšné výpravy do Indie. Po pozdním obědě v některé z místních jídelen či restaurací můžete navštívit Museu de Marinha (Námořní muzeum) a Muzeum kočárů. Návrat do hotelu a nocleh v Lisabonu.

 

3. Den: LISABON

Snídaně. Celodenní prohlídka města. Doporučujeme začít návštěvou hradu svatého Jiří, který se nachází na kopci v horní části čtvrti Alfama. Původně maurská pevnost se po znovudobytí města Portugalci změnila na hrad Sao Jorge, sídlo králů. V 16. století již středověký hrad přestal vyhovovat nárokům krále Manuela I. a král nechal postavit nové sídlo na dnešním Obchodním náměstí. Toto sídlo i hrad Sao Jorge však podlehly zemětřesení z roku 1755. Hrad od roku 1938 prochází důkladnou rekonstrukcí. Dnes jej můžete opět navštívit a těšit se dechberoucího výhledu z jeho cimbuří. Uvidíte celé město i řeku Tejo jako na dlani. Cestou z hradu nezapomeňte navštívit katedrálu Sé, která byla vybudována již ve 12. století. Po obědě můžete pokračovat procházkou čtvrtí Alfama dolů do města, projít se bulváry až na Praça do Comércio, vystoupat na Vítězný oblouk na konci ulice Rua Augusta a navštívit působivé ruiny konventu Convento do Carmo, jehož gotické oblouky odolaly zemětřesení. Návrat do hotelu a nocleh v Lisabonu.

 

4. Den: LISABON a okolí

Snídaně. Přestože Lisabon nabízí spoustu zajímavých míst na další den, doporučujeme vyrazit ven z města. Buď ve vypůjčeném voze, veřejnou dopravou nebo organizovaným výletem. Výlet do města Sintra je jedním ze zlatých hřebů centrálního Portugalska. Maurské město Sintra je zasazeno do pohoří Serra da Sintra asi 30 km západně od Lisabonu. Po prohlídce Palacio da Pena a ochozů maurské pevnosti Castelo dos Mouros můžete zamířit na nejzápadnější bod Evropy – mys Cabo da Roca. Zpět do Lisabonu to můžete vzít přes přímořská městečka Cascais a Estoril. Další variantou je půvabné historické městečko Óbidos, které je na seznamu UNESCO.

Návrat do Lisabonu, nocleh v Lisabonu.

 

5. Den: LISABON – PRAHA

Snídaně. Transfer na letiště a odlet do Prahy.

Termíny a ceny

 

 Úroveň ubytování / cena od

Počet nocí

Dospělý ve dvoulůžkovém pokoji Příplatek za jednolůžkový pokoj
3* 4 10.800 Kč 3.800 Kč
4* 4 11.800 Kč 4.800 Kč
5* 4 13.800 Kč 6.800 Kč

Cena zahrnuje

-          Letenku na trase Praha (Vídeň, Mnichov) – Lisabon – Praha

-          Letištní transfer

-          4x ubytování se snídaní v hotelu dle výběru

-          Cestovní pojištění

-          Pojištění CK proti úpadku

Nezahrnuje:

-          Položky neuvedené výše

 

 

 

Jsme na