Asie

PDFTisk

OKRUH STŘEDNÍM JAPONSKEM

Highlights:
Tokio – Nikkó – Hakone – Fuji – Kjótó – Nara – Hikone – Ósaka

Váš program si můžete sestavit sami, tedy určit si kolik nocí chcete strávit v jakém městě. Zde uvádíme pouze návrh osvědčeného týdenního programu. Stejným způsobem lze sestavit program na libovolný počet dní/nocí. Je třeba brát ohled na skutečnost, že Japan Rail Pass (permanentku na vlak JR) lze zakoupit pouze na 7 / 14 / 21 dní. Pokud si tedy budete přát zůstat v Japonsku například 10 dní, je nutno zakoupit JRP na 14 dní a nelze jeho cenu ponížit o alikvotní částku za nevyužité dny. Noci v ubytovacím zařízení samozřejmě přepočítáme podle skutečně využitých nocí.
Popis produktu

Program zájezdu

 1. Den: PRAHA – TOKIO

Odlet z Prahy (Vídně, Mnichova).

2. Den: TOKIO
Přílet do Tokia. Na stanici Japan Rail si vyměníte svůj Exchange order (poukaz/voucher) za Japan Rail Pass. Odjezd vlakem do města. Ubytování v hotelu, nocleh.

3. Den: TOKIO
Celodenní prohlídka města. Doporučujeme následující: návštěva svatyně Meiji Jingu, okolí císařského paláce, areálu Asakusa s chrámem bohyně Hase Kanon a Tokijské věže. Den můžete zakončit návštěvou moderní obchodní části Ginza. Nocleh v Tokiu.

4. Den: TOKIO – NIKKÓ – TOKIO
Celodenní výlet do národního parku Nikkó, proslulého svatyněmi, chrámy a půvabnou přírodou. Návštěva svatyně Tóšógú, která je věnovaná slavnému šógunskému vojevůdci, dále navrhujeme návštěvu jezera Chuzenji a vodopádu Kegon. Návrat do Tokia. Nocleh.

5. Den: TOKIO – HAKONE – HORA FUDŽI – KJÓTÓ
Odjezd vlakem do města Ondawara. Zde návštěva hradu, kde sídlila rodina Hojo, která vládla oblasti Kanto. Dále zastávka Hakone, místa, které je známé svými horkými prameny, nádhernou přírodou a výhledy na horu Fudži. Zde doporučujeme projížďku lodí po jezeře Ashinoko. Odpoledne odjezd do Kjóta. Ubytování a nocleh.

6. Den: KJÓTÓ – NARA
Celodenní výlet vlakem do města Nara. Zde doporučujeme návštěvu chrámu Todaiji z 8.století s největší sochou Buddhy, svatyně Kasuga, parku s posvátnými divokými jeleny a dalších pamětihodností. Návrat do Kjóta a nocleh.

7. Den: KJÓTÓ
Celodenní prohlídka města Kjótó, které patří mezi perly Japonska. Kjótó bylo v letech 794 a 1868 hlavním městem. Prohlídka hradu Nijo, pocházejícího z druhé poloviny 14. Století a byl postaven jako součást šógunovy rezidence, dále prohlídka zenového chrámu Kinkakuji (Zlatý pavilon) v japonské zahradě a chrámu Kiyomizudera s nádherným výhledem na Kjótó. NocleH v Kjótu.

8. Den: KJÓTÓ – HIKONE
Celodenní výlet do města Hikone. Zde doporučujeme návštěvu hradu Hikone ze 17. století a zahrady Genkyu-en. Dále možno pokračovat do města Fushimi, kde se nachází muzeum saké a svatyně Fushimi Inari. Návrat do Kjóta a nocleh.

9. Den: KJÓTÓ – ÓSAKA
Odjezd do Ósaky a odlet do Prahy.

10. Den: PRAHA
Přílet do Prahy (Vídně, Mnichova)

 

Termíny a ceny

 Ceny:

Období / cena od Počet dní/nocí Dospělý ve dvoulůžkovém pokoji Příplatek za jednolůžkový pokoj
Celoročně 7 34.800 Kč 9.800 Kč
Celoročně 14 48.800 Kč 16.800 Kč
Celoročně 21 59.800 Kč 25.800 Kč

 

Cena zahrnuje:

  • Letenku na trase Praha – Tokio a Osaka – Praha
  • Japan Rail Pass typu „Ordinary“ na 7 (14 nebo 21) dní
  • 7x (14x nebo 21x) nocleh v hotelu 3*
  • Cestovní pojištění
  • Pojištění CK proti úpadku

 

Cena nezahrnuje:

  • Snídaně a další stravování (ve výjimečných případech nabízejí japonské hotely snídani v ceně ubytování)
  • Vstupné do objektů a všechny další výdaje s cestou spojené

 

 

Jsme na