Amerika

Amerika

amerika

Nový svět byl v minulosti symbolem nového začátku. Pro objevitele, pro investory, pro chudáky, kteří chtěli vlastní půdu a lepší život, pro ty, kdo toužili po rychlém zbohatnutí. Pro ty nejdravější. Dnes je díky tomu Amerika kontinentem těch nejdivočejších kulturních kontrastů.  

Říká se, že Amerika byla objevena. Tento kontinent, pojmenovaný po legendárním námořníkovi Amerigovi Vespuccim, byl ale objeven pouze pro Evropu. Nový svět byl již v předkolumbovské éře obydlen vzkvétajícími civilizacemi, které měly svou bohatou a vyspělou kulturu, svá náboženství. Ať už to byli severoameričtí indiáni, žijící ve vigvamech, středoameričtí Mayové nebo jihoameričtí Inkové, Amerika byla soběstačná, měla svoji inspirující kulturu, svůj odkaz, hodný obdivu a následování.

V současnosti na území kontinentu leží 35 nezávislých států, k tomu pak závislá území patřící Francii (Guadeloupe, Martinik, Sv. Bartoloměj, Sv. Martin, Francouzská Guyana, St. Pierre a Miquelon), Nizozemí (Aruba, Bonaire, Saba, Sv. Eustach, Sv. Martin, Curaçao), Spojenému Království (Anguilla, Bermudy, Britské Panenské ostrovy, Kajmanské ostrovy, Montserrat, Turks a Caicos, Falklandy, Jižní Georgie a Jižní Sandwichovy ostrovy), USA (Americké Panenské ostrovy, Portoriko) a Dánsku (Grónsko). 

Žádné výsledky
Jsme na