Afrika

PDFTisk

KAPSKÉ MĚSTO, VINICE & KRUGERŮV NÁRODNÍ PARK

Highlights: KAPSKÉ MĚSTO A OKOLÍ (CAPE POINT, MYS DOBRÉ NADĚJE, SIMON´S TOWN ..) – STELLENBOSCH A OKOLÍ – KRUGER NP (TIMBAVATI)
Popis produktu

Program zájezdu

1. Den

Odlet z Prahy přes přestupové místo do Kapského města.

2. Den
Přílet do Kapského města. V autopůjčovně si vyzvednete svoje auto a můžete vyrazit do hotelu. V závislosti na letovém řádu se ubytujete, nebo nejdříve můžete vyrazit na poznávání okolí. Doporučujeme například prohlídku města – Castle of Good Hope (tedy Hradu Dobré naděje, který postavila v letech 1666 – 1679 Holandská Východoindická společnost a je nejstarší dochovanou koloniální budovou v JIžní Africe) a výlet na Stolovou horu (Table mountain). Stolová hora je zrádná co se týče počasí, doporučujeme tedy prohlídku v době, kdy okolo ní není mlha. Dale doporučujeme i za hezkého počasí s sebou bundu, protože rozdíl v teplotě v dolní a horní stanici lanovky může být i 10 stupňů. Návrat do hotelu, nocleh v Kapském městě.

3. Den
Snídaně. Doporučujeme celodenní výlet směrem na mys Cape point. Cestou můžete navštívit rybářské městečko Fischhoek, kolonii tučňáků na pláži Boulders Beach u městečka Simon´s town nebo lachtaní kolonii v Hout Bay. Na mysu Cape point pak doporučujeme navštívit také známější Cape of Good Hope, neboli Mys dobré naděje (Cabo da Boa Esperança). Návrat do Kapského města, nocleh.

4. Den
Snídaně. Doporčujeme například procházku pestrobarevnou malajskou čtvrtí Bo Kaap, nákup suvenýrů na Greenmarket Square, oběd v některé z výborných místních indických či afrických restaurací. Odpoledne můžete vyrazit na procházku nábřeží Victoria & Alfred Waterfront, odkud vyráží lodě na výlet na Robben Island. Zde bývalo vězení pro politické vězně v dobách apartheidu, prohlídka je o to působivější, že průvodci tímto vězením jsou bývalí černošští vězni. Po návratu do přístavu můžete povečeřet v některé z přístavních restaurací. Návrat do hotelu, nocleh v Kapském městě.

5. Den
Po snídani můžete vyrazit na celodenní výlet do okolí. Doporučujeme například přístavní město Hermanus (v období zhruba od června do listopadu lze absolvovat pozorování velryb) a dale po trase Střelkový mys (Cabo das Agulhas, Cape of the Needles). Zde se podle odborníků nalézá nejjižnější bod Afrického kontinentu a take se zde setkává Atlantický a Indický ocean. Návrat do hotelu, nocleh v Kapském městě.

6. Den
Snídaně. Odjezd do vinařské oblasti. Doporučujeme pěší procházku městem Stellenbosch a návštěvu některého z mnoha vinařství v oblasti, spojenou s ochutnávkou vín. Nocleh ve Stellenbosch.

7. Den
Snídaně. Doporučujeme návštěvu města Paarl, kde se nachází další vinařská stezka a take Spice Route, což je původně farma, nyní místo, kde můžete ochutnat vše, co region nabízí (čokoládu, vína, koření, typickou kuchyni, pivo …). Návrat do hotelu, nocleh.

8. Den
Snídaně. Doporučujeme pěší tůru po jedné z turistických stezek ve vinařské oblasti. Návrat do hotelu, nocleh.

9. Den
Odjezd na letiště v Kapském městě, odevzdání vozu, odlet do Hoedspruit v provincii Limpopo. Zde Vás vyzvedne náš zástupce a odveze Vás do rezervace Timbavati, do kempu Simbavati River Lodge. V závislosti na časových možnostech odpolední safari. Bohatá večeře, nocleh.

10. Den
Brzy ráno rychlá snídaně - káva/čaj/krekry. Poté odjezd na safari. Pozorování zvěře. Po návratu bohatý brunch, poté přes poledne volno k odpočinku. Odpoledne další safari, pozorování zvěře a západu slunce. Po návratu do kempu následuje bohatá večeře. Nocleh.

11. Den
Brzy ráno rychlá snídaně - káva/čaj/krekry. Poté odjezd na safari. Pozorování zvěře. Po návratu bohatý brunch, poté přes poledne volno k odpočinku. Odpoledne další safari, pozorování zvěře a západu slunce. Po návratu do kempu následuje bohatá večeře. Nocleh.

12. Den
Snídaně. Dle časových možností ranní safari. Poté odhlášení z hotelu a transfer na letiště v Johannesburgu. Odlet do Prahy.

13. Den
Přílet do Prahy (Vídně/Mnichova).

 

Termíny a ceny

 

Ceny:

Období Počet nocí Dospělý ve dvoulůžkovém pokoji Příplatek za jednolůžkový pokoj
1.10. – 30.4. 2017 10 67.800 Kč 13.800 Kč
1.5. – 30.9. 2017 10 66.800 Kč 13.800 Kč

 

Cena zahrnuje:

 • Letenku na trase Praha (Vídeň, Mnichov) – Kapské město a Johannesburg-Praha (Vídeň, Mnichov)
 • 4x ubytování se snídaní v hotelu 3* v Kapském městě
 • 3x ubytování se snídaní v hotelu 3* v Stellenbosch (nebo jinde dle Vašeho přání)
 • Pronájem vozu na týden v Kapské městě
 • Vnistrostátní přelet Kapské město - Hoedspruit
 • 3 noci s plnou penzí a dvěma safari denně v kempu Simbavati River Lodge (nápoje krom ranní kávy či čaje nejsou zahrnuty)
 • Transfer na letiště v Johannesburgu

 

Cena nezahrnuje:

 

 • Palivo a parkovné
 • Jídlo nad rámec program
 • Vstupné do objektů
 • Ochutnávky vín či jiné fakultativní activity
 • Vstupné do rezervace Timbavati (platí se při příjezdu za osoby a auto)

 

 

Jsme na