Afrika

PDFTisk

KAPSKÉ MĚSTO, PANORAMA ROUTE & KRUGERŮV NÁRODNÍ PARK

Highlights: KAPSKÉ MĚSTO A OKOLÍ (CAPE POINT, MYS DOBRÉ NADĚJE, SIMON´S TOWN ..) – STELLENBOSCH – PANORAMA ROUTE (GRASKOP, GOD´S WINDOW, THREE RONDAVELS, BOURKE´S LUCK POTHOLES ..) – KRUGER NP (TIMBAVATI)
Popis produktu

 

1. Den

Odlet z Prahy přes přestupové místo do Kapského města.

2. Den
Přílet do Kapského města. V autopůjčovně si vyzvednete svoje auto a můžete vyrazit do hotelu. V závislosti na letovém řádu se ubytujete, nebo nejdříve můžete vyrazit na poznávání okolí. Doporučujeme například prohlídku města – Castle of Good Hope (tedy Hradu Dobré naděje, který postavila v letech 1666 – 1679 Holandská Východoindická společnost a je nejstarší dochovanou koloniální budovou v JIžní Africe) a výlet na Stolovou horu (Table mountain). Stolová hora je zrádná co se týče počasí, doporučujeme tedy prohlídku v době, kdy okolo ní není mlha. Dale doporučujeme i za hezkého počasí s sebou bundu, protože rozdíl v teplotě v dolní a horní stanici lanovky může být i 10 stupňů. Návrat do hotelu, nocleh v Kapském městě.

3. Den
Snídaně. Doporučujeme celodenní výlet směrem na mys Cape point. Cestou můžete navštívit rybářské městečko Fischhoek, kolonii tučňáků na pláži Boulders Beach u městečka Simon´s town nebo lachtaní kolonii v Hout Bay. Na mysu Cape point pak doporučujeme navštívit také známější Cape of Good Hope, neboli Mys dobré naděje (Cabo da Boa Esperança). Návrat do Kapského města, nocleh.

4. Den
Snídaně. Doporčujeme například procházku pestrobarevnou malajskou čtvrtí Bo Kaap, nákup suvenýrů na Greenmarket Square, oběd v některé z výborných místních indických či afrických restaurací. Odpoledne můžete vyrazit na procházku nábřeží Victoria & Alfred Waterfront, odkud vyráží lodě na výlet na Robben Island. Zde bývalo vězení pro politické vězně v dobách apartheidu, prohlídka je o to působivější, že průvodci tímto vězením jsou bývalí černošští vězni. Po návratu do přístavu můžete povečeřet v některé z přístavních restaurací. Návrat do hotelu, nocleh v Kapském městě.

5. Den
Po snídani můžete vyrazit na celodenní výlet do okolí. Doporučujeme například přístavní město Hermanus (v období zhruba od června do listopadu lze absolvovat pozorování velryb) a dale po trase Střelkový mys (Cabo das Agulhas, Cape of the Needles). Zde se podle odborníků nalézá nejjižnější bod Afrického kontinentu a take se zde setkává Atlantický a Indický ocean. Návrat do hotelu, nocleh v Kapském městě.

6. Den
Snídaně. Odjezd do vinařské oblasti. Doporučujeme pěší procházku městem Stellenbosch a návštěvu některého z mnoha vinařství v oblasti, spojenou s ochutnávkou vín. Nocleh ve Stellenbosch.

7. Den
Snídaně. Odjezd na letiště v Kapském městě. Odevzdání vozu a odlet do provincie Limpopo. Zde vyzvednutí vozu a odjezd na Panorama Route. Zde nocleh. Ubytování bude upřesněno dle volných kapacit.

8. Den
Snídaně. Odjezd přes Panorama Route do rezervace Timbavati. Cestou doporučujem návštěvu úchvatné vyhlídky God´s Window, pitoreskních skalních útvarů Bourke´s Luck Potholes či dechberoucí vyhlídky na skalní útvary Three Rondavels. Příjezd do rezervace Timbavati, ubytování v kempu a nocleh.

9. Den
Brzy ráno rychlá snídaně - káva/čaj/krekry. Poté odjezd na safari. Pozorování zvěře. Po návratu bohatý brunch, poté přes poledne volno k odpočinku. Odpoledne další safari, pozorování zvěře a západu slunce. Po návratu do kempu následuje bohatá večeře. Nocleh.

10. Den
Brzy ráno rychlá snídaně - káva/čaj/krekry. Poté odjezd na safari. Pozorování zvěře. Po návratu bohatý brunch, poté přes poledne volno k odpočinku. Odpoledne další safari, pozorování zvěře a západu slunce. Po návratu do kempu následuje bohatá večeře. Nocleh.

11. Den
Snídaně. Dle časových možností ranní safari. Poté odhlášení z hotelu a odjezd na letišě v Hoedspruit, odtud odlet do Evropy.

12. Den
Přílet do Prahy (Vídně/Mnichova).

 

Cena od:

Období Počet nocí Dospělý ve dvoulůžkovém pokoji Příplatek za jednolůžkový pokoj
1.10. – 30.4. 2017 9 67.800 Kč 12.800 Kč
1.5. – 30.9. 2017 9 66.800 Kč 12.800 Kč

 

Cena zahrnuje:

 • Letenku na trase Praha (Vídeň, Mnichov) – Kapské město a Johannesburg-Praha (Vídeň, Mnichov)
 • 4x Ubytování se snídaní v hotelu 3* v Kapsku
 • 1x Ubytování se snídaní v hotelu 3* v Stellenbosch (nebo jinde dle Vašeho přání)
 • Pronájem vozu v Kapské městě na 5 dní
 • Vnistrostátní přelet Kapské město - Hoedspruit
 • Pronájem vozu na 4 dny v provincii Limpopo
 • 1x ubytování se snídaní v hotelu 3* na Panorama Route (v městečku Graskop nebo v okolí)
 • 3 noci s plnou penzí a dvěma safari denně v kempu Simbavati River Lodge (nápoje krom ranní kávy či čaje nejsou zahrnuty)
 • Transfer na letiště v Johannesburgu

 

Cena nezahrnuje: 

 • Palivo a parkovné
 • Jídlo nad rámec program
 • Vstupné do objektů
 • Ochutnávky vín či jiné fakultativní activity

 

 

 

Jsme na