Afrika

afrika

Afrika

Pokud se o Evropě říká, že je kolébkou civilizace, pak Afrika je kolébkou nejen civilizace, ale i samotného lidstva. Podle vědeckých výzkumů se zde vyvinuli moderní lidé a rozšířili se odtud do jihovýchodní Asie a poté do Austrálie. Na každém kontinentu naší planety vznikaly v historii vysoce vyspělé, obdivuhodné civilizace a na Černém kontinentu tomu nebylo jinak. Egyptská kultura, která obývala úrodný pás půdy okolo životadárného Nilu, byla svého času tou snad nejvyspělejší a nejbohatší na světě.

Afrika je bohatá na nerostné suroviny i na lidské zdroje, což od pradávna lákalo mnohé dobyvatele a obchodníky. Otroci z Afriky se díky otrokářům rozptýlili téměř po celém světě, takže jejich potomky dnes najdeme všude. Afrika disponuje obrovskou variabilitou podnebných pásem, takže je jedinečná složením flory i fauny. Ne nadarmo byla na starých mapách země na jih od Středozemního moře označována jako „hic sunt leones“, tedy zde jsou lvi.

Černý kontinent je jediný ze světadílů, který zasahuje na severní, jižní, západní i východní polokouli. V celkem 55 afrických státech dnes žije přes miliardu obyvatel. 

AFRIKA

Villas Palm Royal - Queen Villa 5*, Mahe

Resort Palm Royal, otevřený v září 2016...

Zeptat se na cenu

Detail destinace

Villas Palm Royal - King Villa 5*, Mahe

Resort Palm Royal, otevřený v září 2016...

Zeptat se na cenu

Detail destinace

Jsme na