Víza

VÍZA

Tuto sekci připravujeme.

Vstupenky, jízdenky

VSTUPENKY, JÍZDENKY

Na vyžádání zajistíme:

 • Vstupenky na kulturní představení, například muzikály na Broadway (New York) nebo ve West Endu (Londýn)
 • Vstupenky do kabaretů (Lido, Crazy Horse, Moulin Rouge / Paříž) nebo na folklórní představení (například Balé Folclorico da Bahía / Brazílie, flamenco ve Španělsku, tančící derviši v Turecku apod.)
 • Vstupenky na sportovní utkání – lední hokej (USA, Kanada), fotbal (např. Paříž, Řím, Milano, Barcelona, Londýn), basketbal (např. New York), ragby (např. Londýn), baseball (USA), tenis, Muaya Thai (Bangkok) atd.
 • Vstupenky na veletrhy a kongresy
 • Jízdenky na vlaky, například TGV ve Francii apod.
 • Jízdenky na autobusy
 • Lodní lístky, trajekty

Vstupenky a jízdenky zajišťujeme pro klienty, kteří si u nás zakoupili letenku, ubytování nebo celý zájezd.

Letištní a jiné transfery

LETIŠTNÍ A JINÉ TRANSFERY

Pro naše klienty zajišťujeme letištní i jiné transfery. Možnosti jsou následující:

 • Transfer SIC (tedy „seat in coach“), SIB (tedy „seat in bus“), Shuttle (tedy „kyvadlo“) nebo Shared (tedy „sdílený“) – všechny tyto možnosti znamenají téměř totožnou službu – tedy jízdenku na sdílenou pravidelnou linku, ať už minivanem nebo autobusem, mezi letištěm a určitým místem v letovisku či městě. Je však nutné počítat s tím, že takový transfer Vás ve většině případů nedoveze až k hotelu, popřípadě Vás tam doveze, ale musí postupně rozvézt i ostatní cestující, což může znamenat určité nepohodlí a také časové zdržení
 • Privátní transfer, a to jak osobním vozem, pokud se jedná o 2 až 3 klienty, nebo minivanem či minibusem, pokud se jedná o skupinku více osob. Privátní transfer je zpravidla o něco dražší, zato má klient jistotu, že bude odvezen až před hotel a nebude cestou zastavovat jinde.
 • Transfery jsou standardně zajišťovány místním řidičem, v případě potřeby lze přiobjednat také anglicky (nebo jinak) hovořícího průvodce.

Pronájmy vozů

PRONÁJMY VOZŮ

Pronájmy vozů jsou čím dál oblíbenější formou cestování jak u firemní, tak soukromé klienteloy. Díky velké konkurenci mezi půjčovnami se v některých zemích dá zajistit pronájem vozu za více než rozumnou cenu. Pronájem vozu zajistíme téměř kdekoli na světě, na libovolnou dobu výpůjčky. Nutný je mezinárodní řidičský průkaz a minimální věk, ve většině případů 25 let.
Zejména pro hráče golfu je pronájem vozu téměř nezbytnou součástí zájezdu.

Velmi oblíbenou formou dovolené jsou také „fly & drive“ programy, a to například v Kanadě, USA, Argentině, Jihoafrické republice, na Novém Zélandu či Austrálii. Ani Evropa však není výjimkou, takto lze poznat například Portugalsko, a to jak jeho pevninskou část, tak například scénický ostrov Madeira.

V nabídce jsou nejrůznější typy vozů, od malých hatchbacků, přes standardní limuzíny až po SUV, minivany, nebo luxusní sporťáky.

Ubytování a strava

jsme schopni zajistit téměř ve všech koutech světa, a to na libovolnou dobu pobytu. Je možné zajistit následující varianty

 • Ubytování v hotelech, resortech, apartmánových rezidencích
 • Pronájmy vil a domů
 • Ubytování v různých destinacích s nejrůznější tematikou pobytu – evropské či světové metropole, hory, moře, eko či agroturistika …
 • Ubytování pro jednotlivce i skupiny
 • Ubytování pro účastníky kongresů, veletrhů a jiných služebních cest, včetně zajištění doprovodných služeb (pronájmy konferenčních místností apod.)

KATEGORIE UBYTOVÁNÍ

je dána oficiálním počtem hvězdiček. Nicméně v některých zemích toto hodnocení nemusí odpovídat evropským standardům. 

KATEGORIE POKOJŮ

ve většině případů je v zájezdu kalkulováno s nejnižší dostupnou kategorií pokoje. V případě zájmu o vyšší kategorii pokoje není problém toto zajistit. Pokoje, ve kterých bude zákazník ubytován, nemusí odpovídat fotografiím prezentovaným na webu hotelu nebo na našem webu.

CENA ZA UBYTOVÁNÍ

v drtivé většině nabízejí ubytovací kapacity minimálně dvoulůžkové pokoje. Pokud není uvedeno jinak, cena ubytování platí při obsazení pokoje dvěma osobami. Výjimkou jsou například některé hotely v Japonsku, které nabízejí i jednolůžkové pokoje. Tomu pak také odpovídá velikost takového pokoje.

STRAVA

 • U zájezdu je vždy uvedeno, jaká strava je zahrnuta v ceně ubytování. Standardně jde o ubytování se snídaní, a to zejména v zemích, kde je široká nabídka stravování v místních restauracích za příjemné ceny (Thajsko, Vietnam, Indonésie, Srí Lanka).
 • U zájezdů do SAE nabízíme základní variantu ubytování se snídaní, opět možno připočítat polopenzi, plnou penzi nebo ve vybraných hotelech all inclusive. Tyto příplatky však bývají v SAE poměrně vysoké.
 • U zájezdů na Maledivy máme v základních cenách zájezdů standardně zahrnutu minimálně polopenzi. Za příplatek je možná plná penze nebo all inclusive. 
 • V USA je ve většině případů ubytování v hotelech v základní verzi nabízeno bez snídaně. Stejně tak to může být i v Japonsku.
 • V Evropských městských destinacích (Londýn, Paříž, Řím…) může být snídaně dle místních zvyklostí pouze kontinentální. To obvykle zahrnuje kávu, čaj, pečivo, máslo a džem.

Vzhledem k rozsahu našich schopností je nemožné vše prezentovat na jedné webové stránce. Proto pokud v naší nabídce nenajdete požadované ubytování, neváhejte se na nás obrátit s poptávkou zde.

Více o podmínkách ubytování (strava, klimatizace a další specifikace) najdete ve Všeobecných podmínkách účasti na zájezdech zde

Strava

strava

Okruhy

Poznávací okruhy a výlety

Poznávací okruhy jsou vždy na individuální bázi se soukromým řidičem, který je zároveň průvodcem, nebo se soukromým řidičem a soukromým průvodcem.

Termín okruhu

Protože se jedná o okruh na privátní bázi, je možné jej zajistit v libovolném termínu. Touto formou odpadá otázka, zda se okruh naplní a bude se konat. Program je také variabilní a případné drobné odchylky od programu, například v závislosti na počasí, únavě apod., lze řešit přímo s průvodcem během okruhu. Okruh lze také vytvořit na míru dle konkrétní poptávky, námi nabízené programy tedy není nutné brát jako dogma, kterým je nutné se bezpodmínečně řídit. Průvodci hovoří anglicky, v případě nutnosti lze poptat i jiný jazyk.

Poznávací a fakultativní výlety

Fakultativní výlety mohou být jak na privátní, tak na hromadné bázi. Pokud jsou na hromadné bázi (tj. účastní se jich i jiní turisté a jsou realizovány autobusem či mikrobusem), není možné měnit dobu ani program výletu. Pokud jsou na privátní bázi, pak jsou variabilní a jejich průběh, program, organizaci a dobu vyzvednutí lze řešit individuálně.

Pro zpracování nabídky privátního poznávacího okruhu s průvodcem či bez průvodce, nebo pro poznávacího programu pro skupinu nás neváhejte kontaktovat zde

Pojištění

Pojištění proti úpadku

Cestovní kancelář Zephyr International s.r.o. má v souladu se zákonem č. 159/99 Sb. uzavřenou pojistnou smlouvu o pojištění záruky v důsledku úpadku cestovní kanceláře, a to u pojišťovny Union poisťovňa, a.s.

Garanci pojišťovny si můžete prohlédnout/stáhnout zde 

Cestovní pojištění

Cestovní pojištění není zahrnuto v ceně našich zájezdů. Pro cesty do zahraničí však důrazně doporučujeme sjednat si fakultativně komplexní cestovní pojištění. V dnešní době je již k dispozici mnoho pojistných produktů, které zahrnují také pojištění proti stornu cesty, popřípadě pojištění samostatné letenky a to až do výše 100% ceny stornopoplatků. Pro lyžařské pobyty je nezbytné připojištění zimních sportů. Mnoho našich zákazníků během svých zahraničních cest také provozuje vysokohorskou turistiku či různé sporty, pojišťovnami označené jako „nebezpečné“. Na úrazy, které se Vám stanou při provozování těchto sportů, popřípadě při běžném lyžování, nebo již zmíněné vysokohorské turistice, se klasické úrazové pojištění ve většině případů nevztahuje, proto je nutné se na tyto aktivity dostatečně připojistit. Věnujte proto cestovnímu pojištění dostatečnou pozornost. Návodem Vám mohou být níže uvedené pojistné produkty.

Pro sjednání cestovního pojištění potřebujeme znát pouze jméno, příjmení a datum narození, dále termín a destinaci, do které cestujete. V případě pojištění proti stornu pak potřebujeme také cenu zájezdu či letenky. 

V současné době nabízíme pojistné produkty následujících pojišťoven

UNION Poisťovňa a.s. - toto pojištění si můžete sjednat i jako samostatnou službu, a to prostřednictvím on-line systému. Pro sjednání pojištění on-line klikněte sem

 

Letenky

Pro sestavování našich zájezdů využíváme letecké spojení dle přání zákazníka. Je tedy možné využít následující varianty

-          Pravidelné linky leteckých společností

-          Low cost letenky

-          Charterové či partcharterové letenky tuzemských i zahraničních společností

-          Pronájem soukromého malého letadla pro menší skupinku

-          Pronájem letadla pro velké incentivní skupiny či kongresy

Termín zájezdu

-          se tím neomezuje na konkrétní termín, ale je možné jej jakkoli volit, dle požadavku klienta a dostupnosti leteckého spojení. Vyhledáváme vždy časově i cenově nejvýhodnější spojení.

Cena letenky

-          Naše zájezdy jsou kalkulovány na začátku sezóny v optimální knihovací třídě. Je tedy možné, že v době poptávky zájezdu již tato optimální knihovací třída, zahrnutá v ceně zájezdu, nebude k dispozici. Jsme však ve většině případů schopni cenu dodržet za podmínky, že najdeme jiné letecké spojení s alternativní leteckou společností a v podobném termínu. Pokud však takové spojení nenajdeme, je nutné v závislosti na ceně letenky změnit i cenu celého zájezdu.

Poptávka zájezdu/letenky

-          V případě poptávky zájezdu již provádíme nezávaznou rezervaci leteckého spojení, proto je vhodné v den poptávky dodat i celé jméno a příjmení (popřípadě datum narození, pokud se jedná o děti). Nabídka ceny zájezdu/letenky vždy platí jen po dobu, po kterou je platná nezávazná rezervace letenky. V momentě, kdy rezervační systém již nebude schopen dál nezávazně držet rezervovanou letenku z důvodu nutnosti jejího vystavení, nebudeme ani my nadále schopni garantovat nabízenou cenu.  

Změna jména

-          na letenkách, a to ani na těch nezávazně rezervovaných, není většinou možná. Pokud je možná, každopádně podléhá poplatku za změnu rezervace. Tento bude specifikován dle konkrétního tarifu. V případě změny jména na nezávazné rezervaci je nutné rezervaci zrušit a provést novou na aktuální jméno. V takovém případě může dojít k navýšení ceny letenky v závislosti na vyprodanosti letu. Jméno na letence musí být shodné se jménem na cestovním dokladu.

Tarifní třídy

-          v případě těch nejlevnějších knihovacích tříd jsou v drtivé většině letenky nevratné a neměnné. Změny termínu a jiné změny jsou v případě vyšších knihovacích tříd možné, jsou však vždy zpoplatněny. U business a first class tarifů jsou podmínky vždy značně flexibilní co se týče změn, stornopoplatků atd.  

Více o podmínkách letecké přepravy najdete ve Všeobecných podmínkách účasti na zájezdech zde

Pro poptávku letenek klikněte sem

Pro rezervaci on-line klikněte sem

Letenky online

ONLINE REZERVACE LETENEK
Místo odletu:
Místo příletu:
Datum odletu: (DD.MM.RRRR)
Datum návratu: (DD.MM.RRRR)
Jsme na